Kristīne Kutepova

Gleznotājas rokrakstā visbūtiskākā ir krāsa, forma un faktūra. Krāsu laukumi, to kontrasti visbiežāk kārtoti impulsīvi, brīvi un aizrautīgi, izmantojot kā miniatūrus audeklus, tā arī lielus formātus, tādējādi tie izstrādāti var būt smalkām otu līnijām un vienlaikus – slotas vēzieniem, pēdām, krāsu lējumiem. Mākslinieces skatījums par dažādajām tēmām variē no abstraktām līdz popārtiskām vīzijām, kur pat saruna par smagāko notikumu var izvērsties par rotaļu.
Kristīne Kutepova absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļas glezniecības bakalaura (2017) un maģistra studiju programmas (2019). Saņēmusi “SEB stipendiju glezniecību” 2017. gadā un Mecenātes Ināras Teterevas stipendiju mākslā 2015. gadā. Kopš 2014. gada piedalījusies dažādās grupas izstādēs, tostarp starptautiskā projektos Itālijā un Vācijā. 

Kristīne Rublovska

2017. gadā ieguvusi Bakalaura grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļas Tekstilmākslas apakšnozarē. 2019. gadā ieguvusi Maģistra grādu Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļas Glezniecības apakšnozarē. Kristīnes gleznas var saukt par pašportretiem, bet pamatā tie ir emocionālā stāvokļa fiksācijas, pašanalīzes, pusnomoda vērojumi, sapņi vai mītiskas pasakas, ko autore stāsta, izmantojot paštēlu, dzīvnieku tēlus un dabas motīvus.

Viņas darbi ir vieta, kur melanholija un skaistumu tiekas. 

Indra Sproģe


Sandra Strēle

Sandra Strēle absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļas maģistrantūru, vienu semestri pavadot apmaiņas programmā Antverpenes Karaliskajā mākslas akadēmijā. Šobrīd uzsākusi studijas Latvijas Mākslas akadēmijas profesionālajā doktorantūrā. Saņēmusi Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendiju mākslā 2012.gadā, Brederlo von Sengbusch mākslas prēmiju 2014.gadā, SEB stipendiju glezniecībā 2016.gadā, kā arī prestižā The Elizabeth Greenshields Foundation stipendijas 2019. un 2021. gadā, kā arī “Young Painter’s Prize” 2019. gadā. Sandra sarīkojusi vairākas personālizstādes, piedalījusies grupu izstādēs un rezidencēs Itālijā, Baltkrievijā, Igaunijā, Lietuvā, Norvēģijā, Indijā, Beļģijā, Dānijā, Francijā, Spānijā u.c. 

Laura Veļa

Laura Veļa pēta identitātes un laika jēdzienus, kurus izmanto par idejisko pamatu saviem mākslas darbiem, parādot mūsdienu trauksmi un veicot jaunu formu un tehniku izpēti. Māksliniece attīsta savu rokrakstu, apvienojot vecās skolas glezniecības un zīmēšanas tradīcijas ar jauniem materiāliem un medijiem. Galvenais radošais impulss nāk no sociālās vides un identitātes/laika pētījumiem un novērojumiem.

Laura Veļa ir mācījusies klavierspēli, informācijas tehnoloģiju, attēlu apstrādi un gleznošanu. 2020. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas maģistra studijas glezniecības apakšnozarē un ieguvusi Borisa un Ināras Teterevu stipendiju.

2021. gadā ieguvusi Ziemeļvalstu un Baltijas valstu jauno mākslinieku balvu glezniecībā.

No 2014. gada aktīvi piedalās kopizstādēs, kā arī līdz šim notikušas 6 personālizstādes, no kurām īpaši izceļama izstāde “Prāta defragmentācija” galerijā ”Māksla XO” un “ATSLĒGKADRI” Jūrmalas pilsētas muzejā. Lauras Veļas mākslas darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, ASV, Nīderlandē, Francijā un Vācijā.

Section
Section
Section